تبلیغات
کارمند بانک کشاورزی
چت روم
آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


این وبلاگ به همه تلاشگران و ارزش آفرینان بانك كشاورزی تعلق دارد. با این حال، مطالب آن نظر بانك كشاورزی ایران نیست و شخصی است. ضمن اینكه مطالب عنوان شده از سایر منابع نیز ضرورتاً نظر نویسنده وبلاگ و به معنای موافقت با آنها نیست.


ایجاد کننده وبلاگ : مهدی طاهری

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت  • تاریخ ارسال : شنبه 1391/05/14, 10:15 ب.ظ
طرحی دوفوریتی از سوی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه شده است که بر اساس آن با تغییراتی در مجمع بانک کشاورزی و واگذاری این اختیارات از وزارت امور اقتصادی و دارایی به وزارت جهادکشاورزی این مجموعه عملا از یک بانک به یک صندوق تبدیل خواهد شد. 
بسیاری ازکارشناسان با توجه به وظایف مختص به بانک ها وفعالیت در فضای بازارپولی کشور این اقدام را نه تنها در راستای حمایت از بخش کشاورزی نمی دانند بلکه طرح چنین مسئله ای در این آشفتگی بازار پولی راشوکی جدید به این بازار قلمداد می کنند. 


تغییر در مجمع بانک کشاورزی در شرایط کنونی به معنای آن است که صرفا بانک کشاورزی اعتبارات لازم به این بخش را بپردازد و دیگر بانکها به ویژه بانک ملی، صادرات، سپه و غیره خود را مسئول اعطای اعتبار به بخش مذکور نمی دانند که این اقدام با سیاست نامگذاری سال جاری به نام سال حمایت از تولید، کار و سرمایه ایرانی که از طرف مقام معظم رهبری سیاستگذاری شده است، مغایرت اساسی دارد.به علاوه اجرای چنین طرحی درتضاد آشكار با قانون برنامه پنجم است واین درحالی است كه مطابق نظر مقام معظم رهبری حركت در مسیر برنامه از اصول اصلی اقتصاد مقاومتی است. 

منافع احتمالی دركنارمضرات حتمی 
در همین ارتباط موسی‌الرضا ثروتی نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این طرح در کنار منافع احتمالی مضرراتی را نیز دارد. 
وی دربیان استدلال طراحان طرح انتزاع بانك كشاورزی از وزارت اقتصاد توضیح داد:به اعتقاد موافقان این طرح،اجرای آن باعث می‌شود تا بانک کشاورزی به عنوان یک بانک تخصصی تنها در زمینه کشاورزی فعالیت کند و این اقدام باعث رونق بخشیدن به کشاورزی در کشور ‌شود. 

عدم برگشت منابع 
نماینده مردم بیرجند در رابطه با مضررات این طرح گفت: کشاورزی دائما با حوادث و عدم پرداختها روبرو است و این عوامل باعث می‌شود تا با مشکلاتی روبرو شود. 
وی گفت: در حال حاضر بانکهای کشور در تمامی عرصه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند و بخش اعظم منابع خود را به تجارت و کارهای واسطه‌ای اختصاص داده‌اند، اما کشاورزی به دلیل سود بالا و حوادث کمتر مورد استقبال قرار گرفته است و به همین دلیل احتمال دارد بانک کشاورزی با تسهیلات‌دهی فقط به کشاورزان با مشکل عدم برگشت منابع مواجه شود. وی در پایان گفت: بانک مرکزی به عنوان یک مرکز وظیفه دارد تا صورتهای مالی بانکها را بررسی و در صورت مواجه شدن بامشکل بانکی با تزریق سرمایه به آن بانک یاری رساند. 

مخالفت با قانون برنامه پنجم 
درهمین حال احمد توكلی نماینده مردم تهران با اعلام مخالفت با اجرای این طرح‌به خبرنگار ما گفت:اجرای این طرح مخالف قانون برنامه پنجم است. 
وی ادامه داد:بنابراین پیش شرط اجرای چنین طرح هایی تغییر قانون برنامه پنجم است كه این هم به این سرعت امكانپذیر نیست. 

دنبالک ها : جزیره شدن بانک کشاورزی تکرار سیاست آزمون و خطاست , الحاق بانک کشاورزی به وزارتخانه متولی تولید، باز خوانی یک طرح شکست خورده است , دلایل 4 گانه در مخالفت با تغییر در مجمع بانک کشاورزی , انتقاد از طرح الحاق بانک کشاورزی به وزارت جهاد ,
ادامه مطلب